Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Chromoterapie do masážní vany

Barevné světlo

Již staré civilizace a kultury, jako třeba Egypťané či Číňané, užívaly barvy pro léčebné účely. Takovýmto postupům se říká chromoterapie a zahrnuje v sobě kromě působení barev také světlo, jakožto léčebný prostředek. Některé účinky barev podle těchto starobylých metod pomáhaly například zklidňovat mysl, zmírňovat nemoci, pomáhaly při léčbě bolesti, nebo naopak, stimulovaly tělo a mysl, zvyšovaly energii apod.

Chromoterapie v masážní vaně je podvodní barevné spektrum působící prospěšně na lidský organismus. Automaticky nebo samostatně měnící se barvy (modrá, zelená, žlutá a červená) mají blahodárné účinky na psychiku člověka. Prolínáním základních barev vzniká široké barevné spektrum ( např. žlutá, oranžová, růžová, fialová a tyrkysová).

Červená - reprezentuje spodní část těla, přesněji, jsou to nohy od chodidel až po kyčle a páteř. Je to užitečná barva pro sportovce, protože má silný energetický účinek, je osvěžující a rozproudí ve Vás krev. Měla by pomoci při dýchacích a revmatických obtížích, onemocněních kůže, astmatu. Urychluje rovněž látkovou výměnu.

Žlutá - její účinky bývají spojovány s mentální vyrovnaností. Tato barva spojuje mysl s tělem a konkrétně pomáhá také zažívání a podporuje systematické myšlení. Žlutá odráží velké množství světla a burcuje tak nejen oko, ale i mysl. Dodá Vám energii i pozitivní naladění. Boj s melancholií a mrzutostí tak bude mnohem jednodušší.

Modrá - modrou oceníte, když se potřebujete uklidnit a zkoncentrovat. Navíc modrá podpoří Vaši kreativitu a zároveň je, podle některých, pomocníkem v boji s celulitidou či nadbytečnými kily. Modrá utlumuje chuť k jídlu, tiší bolest, uklidňuje a chladí.

Zelená - tato barva odjakživa evokuje přírodu a její klid. Zelená Vás uvede do skvělé duševní pohody, sníží Vám krevní tlak a pomůže lépe usínat při nespavosti.