Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Infra sauny

Infra kabiny České výroby

Infra kabiny

Infra sauna je určena jak pro potící, tak pro léčebné kůry. Vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem nebo těžce snášejí vysokou teplotu v klasické finské sauně. Infračervený tepelný systém je v zahraničí nazýván "DOMÁCÍM LÉKAŘEM", vede k velmi účinné detoxikaci organizmu a léčbě našeho těla již při 60°C.

Česká výroba

Možnost výroby atypických rozměrů

Základní vlastnosti infra sauny

barevné osvětlení - chromoterapie

lavice masivní palubková

strop masivní palubkový

rošt profilovaný opěrný

podlaha plná masivní

ovládání digitální

dveře o rozměru 180 x 62 cm

provedení severský smrk nebo cedr

Účinky na imunitní systém

Dr. Paro uvádí, že zvýšení tělesné teploty vede k usmrcení bakterií a virů nebo u některých druhů alespoň k zástavě jejich reprodukčního cyklu. Při infekci organismu dochází současně ke zmnožení leukocitů, odpovědných za likvidaci infekce.

Tohoto efektu můžeme dosáhnout i v infrakabině díky možným rozsahům infračerveného záření. V rámci prevence infekce se doporučuje pobývat v kabině nejprve krátký časový interval při nižší teplotě, pak postupně interval prodlužovat a teplotu zvyšovat. Pokusy z Michiganské university prokazují stimulaci imunitního systému a likvidaci infekce.

Hlavně v počátečním stadiu onemocnění, kdy ještě nejsou choroby plně rozvinuty, se doporučuje včasné prohřívání k likvidaci infekce tepelným efektem. Jsou-li choroby plně rozvinuty, prohřívání se nedoporučuje, hrozí riziko zásahu do termoregulačních tělesných mechanismů.

Terapeutické účinky infrasauny

Zvyšuje rozpínavost tkáně

Ihned snižuje ztuhlost končetin, kloubů a zad

Snižuje svalové napětí

Mírní bolesti

Stimuluje krevní oběh

Působí při léčbě chorobných zánětlivých procesů kůže

Vhodný doplněk pro redukci váhy. Za 30 min. spálí až 600 cal.

Součást přípravy sportovců před i po zátěži. (testováno na OH v Atlantě)

Účinná relaxace a regenerace organismu

Způsob užití infra sauny

Systém byl zpočátku využíván výhradně v oblasti medicíny. V současné době jsou infrakabiny používány širokou veřejností. Uplatnění nacházejí ve zdravotnictví, sportovních klubech, rehabilitačních centrech, kosmetických ústavech, hotelích a domácnostech po celém světě. Systém odpovídá mezinárodnímu bezpečnostnímu standartu.

1-2krát týdně jako potící kůra při teplotě 50-60°C v délce 30-40 min. Potivost je 2krát vyšší než u klasické sauny. Ukončení potící kůry vlažnou vodou ve sprše, nebo vaně. Ideální je kombinace s vodní masáží.

Denní použití k prevenci organizmu, přípravě ke sportovní činnosti, léčebné kůře a před klasickou masáží v délce 5-15 min. ihned po zapnutí sauny v lehkém oblečení při teplotě do 60°C. Konkrétní léčbu konzultujte se svým lékařem.

Nedoporučuje se lidem se silikonovými implantáty.

Na co si dát pozor u infra sauny?

Pokud jste nemocní, konzultujte použití infrasauny se svým lékařem.

Pokud používáte jakékoli léky, konzultujte se svým lékařem jakoukoli možnou interakci léku s infračerveným zářením.

Nedoporučuje se zvýšení teploty tělového jádra u lidí s léčbou adrenalinem, systémovým lupus erytematosus anebo skleróze multiplex.

Teplo se nemá používat 48 hodin po akutním poškození kloubního pouzdra, anebo do té doby než dojde k redukci teploty a otoku kloubu.Pokud jsou otoky kloubů chronického charakteru, léčba jakýmkoli zvyšováním teploty nemusí reagovat právě nejlépe. Intenzivní prohřátí je striktně kontraindikováno při infekcích jakéhokoli charakteru a v kterémkoli místě našeho organismu.

Kovový materiál, umělé klouby, kosti a jakékoli jiné chirurgické implantáty obecně odrážejí infračervené paprsky, a proto nejsou tímto systémem zahřívány.Nicméně je doporučena konzultace s lékařem před začátkem používání Infračerveného Termální Systému. Samozřejmě, pokud by se vyskytly bolesti kdekoli blízko implantátu, okamžitě přerušte používání.

Samozřejmě kontraindikací je jakékoli další používání infrasauny u lidí, u kterých se jejich zdravotní stav zhorší.

Lidé používáním Infračerveného Termálního Systému nepociťují bolest a pokud ano, je používání kontraindikováno, anebo dočasně nevhodné.

Nepokoušejte se o osobní léčbu jakéhokoli onemocnění pomocí Infračerveného Termálního Systému bez supervize a doporučení vašeho lékaře.