Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Vysvětlení pojmů

Vše o hydromasážních systémech

Co je Air masáž?

Perlička nebo-li airmasáž obohacuje vodu ve vaně malými vzduchovými bublinkami. Jejím srdcem je kompresor, který vhání vzduch do vany prostřednictvím trysek po celé ploše dna. Airmasáž je určená spíše pro relaxaci a odpočinek.

Co je Hydro masáž?

Vodní masáž je proud vody směšované se vzduchem působící mechanicky na lidský organismus v několika směrech. Drobné bublinky spolu s vodou masírují měkké tkáně.

Voda z vany je nasávána sacím košem a pomocí čerpadla je vháněna zpět speciálními tryskami, které lze nasměrovat na cílové partie.

Co je Kombi masáž?

Kombi je sloučení airmasáže a hydromasáže dohromady...

Co je systém MAGIC?

Unikátní kombinace vodní a vzduchové masáže, která z masážní vany dělá skutečný požitek. Zamezuje jakémukoliv pocitu chladu při proudění vzduchu airmasáží (vzduch prochází v trysce společně s teplou vodou z lázně), pocítíte nový zážitek kombinace teplé vody s milióny bublinek, které působí blahodárně na Vaše tělo. Nechte se hýčkat koupelí Champagne v hydromasážní vaně.

Co je přímá dezinfekce - proplach?

Jedná se o automatický dezinfekční systém s proplachem hydromasážního potrubí. Tento systém vyniká jednoduchostí používání a nízkou spotřebou vody. Automatický provoz - po stisknutí tlačítka je již vše automaticky řízeno mikroprocesorem a je možné opustit koupelnu.

Extrémně nízká spotřeba vody při maximálním čistícím účinku - spotřeba vody se pohybuje mezi 15-25 litry na celý cyklus proplachu (spotřeba u "klasické" dezinfekce 200-400 litrů vody).

Co je dvoucestný ventil?

Rozděluje proud vody, kdy zákazník může pootočením ventilu celý výkon masážní vany nasměrovat na vybrané partie.

Příklady:

samostatně běží všechny trysky zádové a ostatní trysky jsou v něčinnosti

běží všechny hydromasážní trysky mimo zádových

běží všechny hydromasážní trysky současně

Co je regulátor vzduchu - vzduchovač?

Reguluje tlak trysek, který je možno zvýšit tím, že provzdušníme vodu, která je vytlačována z trysek do vany. Opačně se dá tlak i zmenšit.

U systémů EXCEL LUXUS se regulátor vzduchu ovládá elektronicky.

Co je automatické vysoušení?

Funguje na bázi odvodnění a vyčištění airmasážních hadic vzduchem.

Po každém použití airmasáže a následném vypuštění vody z vany se po několika minutách sám zapne kompresor, který tlakem vzduchu vyžene zbytkovou vodu z hadic ven do vany a ta následně odteče do odpadu.

Červené šipky vyznačují tok horkého vzduchu a modré odtok zbytkové vody z air masážních systémů.

Vaše hydromasážní vana bude vždy bez zbytkové vody a bez zápachu.

Co je sací koš?

Sacím košem je nasávána voda z lázně do oběhového sacího čerpadla, které nadále distribuuje vodu k jednotlivým hydromasážním tryskám a těmi proudí voda přímo na Vaše tělo.

Co je odvodnění hydromasáže?

Pomocí samospádu v našem hydromasážním systému, který je tvořen speciálními tryskami ve tvaru “Y“ a hadicemi situovanými do oblouku, nezůstává v hydromasážním potrubí žádná zbytková voda.

Co je bezpečnostní sensor hladiny?

Slouží k tomu, aby při nedostatku vody ve vaně, tím je myšleno, když voda je pod úrovní hydromasážních trysek, neumožnil zapnout hydromasáž a tím zabránil jejímu poškození.

Co je pulzace?

Umožňuje přerušovaný chod masážních systémů. Čerpadlo či kompresor se v intervalech spíná a vypíná.

Co je regulace?

Pomocí tlačítek +/- lze regulovat intenzitu masáže od jemného (champagne) až po maximální výkon.